Okumak hayal etmektir. Başka dünyaları, başka kültürleri, başka insanları, başka hayatları keşfetmektir. Okumak çocuklar için özgürlüktür. Bazen gökkuşağına uçan bir halıda giderler, bazen bir ormandaki gizli bir hazinenin peşine düşerler. Bazen bir gece yıldızlara bakarken Küçük Prens'i görürler. Hikâyeler ile büyür çocuklar.

Bizler bu yola çıkarken istedik ki kitapların sunduğu farklı dünyaları kullanarak çocukların hayatlarına dokunabilelim. Dileğimiz, her çocuğun kendi hayatının kahramanı olması.

Bu amaçla güzel iş yapma hayalinde olan ve iyi şeylerin bir parçası olmaktan mutluluk duyan yazar, eğitimci, tasarımcı, pedagog ve psikolog ekibimizle alışılagelmişin dışında hem basılı hem de dijital platformlarda yer alacak projeler tasarlıyoruz.

Kendini daha iyi ifade eden, dil becerileri gelişmiş, küresel problemlere farkındalığı olan, bunlar üzerine düşünen, çözüm üreten bireyler yetişmesine katkıda bulunmak temel amacımız. Bunun için de hazırladığımız içeriklerle öğrencilerin dünya vatandaşlığı bilinci sağlayarak ve sürdürülebilir küresel amaçlarını öğrenerek dil becerilerini geliştirecekleri bir eğitim ve okuma programı geliştiriyoruz.

Bu yolculukta bize inanan ve eşlik eden herkese teşekkürler.